E-Ticaret Lojistiği Nedir? | Shipeedy

E-Ticaret ve E-Ticaret Lojistiği Nedir?

E- ticaret, ticari faaliyetlerin, alışverişlerin online ortamda elektronik bir biçimde yapılma işlemi olarak bilinmektedir. E-ticaret lojistiği ise bilgisayar ortamında online alışveriş deneyimi sağlayan firmaların denetimini ve yönetimini sağlayan bir süreç olarak adlandırılabilir. Bu bağlamda e-ticaret ve lojistik kavramları birbirleri ile ilişkili ve bağlantılıdır. Shipeedy, e-ticaret lojistiğinde sizlerin taleplerinizi en uygun şekilde karşılayan e-ticaret lojistik firmasıdır.

E-ticaret lojistiği nasıl yapılır, sorusuna şu şekilde yanıt verilebilir: Ürünlerin stoklanması, paketlenmesi, sevkiyatı ve iadesi gibi işlemleri içerir. İlk adım, doğru bir envanter yönetim sistemi kurmak ve tüm stokların doğru bir şekilde izlenmesini sağlamaktır. Sonrasında, siparişlerin hızlı ve doğru bir şekilde paketlenip kargoya verilmesi için etkili bir sipariş işleme süreci oluşturulur. Müşteri memnuniyetini artırmak ve lojistik süreçlerini daha da geliştirebilmek için, tüm bu süreçlerin düzenli olarak gözden geçirilmesi ve iyileştirilmesi gerekir.

E-ticaret de ürünlerin gönderim sürecindeki birtakım aşamaları anlaşma sağlanan lojistik firmaları yönetir bu yönetim sürecinde de birçok kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu da e-ticaret de lojistiğin önemi hakkında bilgi vermektedir.
 • Kolay Kullanım
 • Kaliteli ve Güvenli Lojistik Operasyonu
 • Geniş Hizmet Ağı
 • Avantajlı Fiyatlar
 • Amazon’da Nasıl Satış Yapılır?

  Amazon’da ürün satışı sonrası kargo işlemleri düşündüğünüzden daha kolay bir şekilde çözülebilir. Kargo için uzman bir ekiple çalışan göndericiler Amazon’da kendi ürününü satma faaliyetlerinde kolayca bulunabilirler. Ulaştırılmak istenen Amazon siparişleri için Shipeedy’nin uzman temsilcileri ile görüşüp, ürün gönderimi rahatlıkla ve kolayca yapılabilir.

  Shipeedy sayesinde Amazon FBA ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Amazon FBA maliyet hesaplama yaparken Amazon’un kendi sistemi olan “Amazon Lojistik Hasılat Hesaplayıcı” sistemi ile fiyatı net bir şekilde kesinlik sağlamasa da bu sistem üzerinden hesaplama yapılabilmektedir. Shipeedy ile Amerika’ya ürün göndermek oldukça kolay!

   ETSY’de Satış Yapmak

   ETSY’de ürün satışı yapmak ve mikro lojistik ihtiyacınızı karşılamak için de dilerseniz Shipeedy’nin özenli hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kendi ürettiğiniz ürünlerinizi ya da arzu ettiğiniz farklı ürünleri ETSY üzerinden satarak lojistik hizmetlerinizi dert etmeden firmanızı büyütebilirsiniz.

   Shipeedy, kıtalararası gönderim yapmak isteyen tüm kullanıcılar için özenli bir gönderim imkanı sunmaktadır. Hemen sizler de Shipeedy’nin uzman temsilcileri ile iletişime geçerek e-ticaret lojistik süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.